Loading...

Treasury Supervisor

Department:  Finance
Shift Type:  Full time
Country/Region:  RO
City:  Bucuresti
Description:

Principalele responsabilitati:

  • planificarea prognozei fluxurilor de numerar
  • Analizarea, interpretarea si imbunatatirea variatiile valorice rezultate in urma reconcilierii fluxurilor de trezorerie.
  • Intocmirea periodica a raportarilor specifice departamentului de Trezorerie
  1. Cash Flow Forecast (previziunea fluxului de numerar):
  2. FX Forecast (previziunea expunerii valutare in scopul acoperirii riscului valutar prin utilizarea tehnicilor de hedging)
  3. Rapoarte BNR
  • Managementul scrisorilor de garantie, a cardurilor de credit
  • Introducerea sau verificarea platilor manuale realizate in platforma online CitiDirect
  • Coordonarea si monitorizarea zilnica a procesului de operare a incasarilor prin Ordine de Plata
  • Administrarea Vendor Master Data pentru furnizorii angajati
  • Reconcilierea conturilor de banca, a cardurilor de credit, a imprumuturilor, depozitelor si dobanzilor bancare
  • Elaborarea si transmiterea lunara catre departamentul de Reporting a fisierele de hedging.

Cerintele postului:

  • Studii economice superioare de preferinta in domeniul economic
  • Membru ACCA,  student ACCA, membru CECCAR, student / practicant CECCAR ( ar reprezenta un avantaj);
  • Masterat in Finante / Banci ar reprezenta un avantaj competitiv esential
  • Experienta in domeniul financiar contabil de minimum 4 ani
  • Cunoștine avansate de limba engleză (scris și vorbit)
  • Cunoașterea SAP reprezintă un avantaj;
  • Bună cunoaștere a pachetului Micrsoft Office;
  • Abilități de lucru în echipă.